Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2012

1. Z okazji święta św. Franciszka z Asyżu, święta patronalnego aktorów, modlimy się dziś szczególnie za wszystkich artystów sceny, prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich.

2. W czwartek, 11 października, rozpoczniemy Rok Wiary. Został on ogłoszony przez papieża Benedykta XVI jako szczególny „czas łaski”. Okazją do jego ogłoszenia jest 50. rocznica otwarcia Soboru Watykańskiego II oraz 20. rocznica ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego W tym dniu we wszystkich świątyniach świata w łączności z Ojcem Świętym celebrowana będzie wieczorna Msza święta na otwarcie Roku Wiary. Zapraszamy na Eucharystię w naszym kościele o godz. 17.00. Niech udział w Liturgii i w nabożeństwie różańcowym stanie się okazją do naszej gorącej modlitwy o błogosławione owoce tego „czasu łaski”.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła – codziennie o godz. 16.30.

4. W najbliższą sobotę (13.10) wyruszamy z Pielgrzymką Duszpasterstwa Środowisk Twórczych na Jasną Górę. Spotykamy się na Placu Teatralnym o godz. 6.00. Powrót w godzinach wieczornych. Można jeszcze dołączyć do grupy pielgrzymów.

5. W przyszłą niedzielę (14.10) będziemy przeżywać XII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież rodziny”. Wspominając nauczanie i determinację Ojca Świętego w trosce o rodzinę, apelujmy do wszystkich ludzi dobrej woli o budowanie społeczeństwa prorodzinnego oraz stwarzanie warunków prawnych i ekonomicznych sprzyjających rodzinie.

6. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Obchodzony jest pod hasłem „Kościół domem miłosierdzia”. Niech będzie dla nas okazją do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi.

7. W najbliższym czasie powołana zostanie Rada Duszpasterska naszego kościoła i Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. Możemy zgłaszać kandydatów, osoby zaufane, które bedą mogły reprezentować w Radzie poszczególne środowiska naszego Duszpasterstwa.

 

8. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (14.10):

10.30 – ks. prałat Wiesław Niewęgłowski
13.00
(z udziałem dzieci) – ks. rektor Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. rektor Grzegorz Michalczyk

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

 

 

ks. Grzegorz Michalczyk

(rektor kościoła)

 

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved