Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

Prezentacja książki „Świadkowie tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych”

W liście apostolskim „Porta fidei” ogłaszającym Rok Wiary Ojciec Święty Benedykt XVI podkreśla, że „współczesny świat potrzebuje szczególnie wiarygodnego świadectwa” (P.F. 15). Takie wiarygodne świadectwo dawały przez stulecia wszystkie pokolenia chrześcijan, za co my dzisiaj jesteśmy im szczególnie wdzięczni. Obok tych osobowych świadectw są jednak i znaki przedmiotowe, takie, które Bóg daje nam jako świadectwo swojej namacalnej i dotykalnej wręcz obecności. Są one i pozostaną wyzwaniem dla nauki, ale i dla wiary, zaś dla obu mogą i powinny być inspiracją.

Dlatego zachęcam do wykorzystania w Roku Wiary książki znanych autorów Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pt. Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych. Jest to niezwykłe dzieło prezentujące znaki, które tradycja przekazuje jako materialne ślady pozostawione przez Jezusa z Nazaretu. Ten szczególny temat został przez autorów opracowany i przekazany z adekwatną do niego wrażliwością i sumiennością, z poszanowaniem zarówno wiary, jak i faktów. Książka ta zatem może stać się doskonałym pobudzeniem do rozważań nad wiarą, do jakich jesteśmy wezwani w Roku Wiary.

Życzę, aby tak właśnie się stało

(-) Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski

Najbliższe wystąpienie połączone z prezentacją książki – czwartek, 18 października o godz. 18:00 w kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym. Spotkanie z autorami i dyskusję poprowadzi Krzysztof Ziemiec, a udział w spotkaniu weźmie prof. Jan Jaworski, profesor chemii z Uniwersytetu Warszawskiego, od 30 lat popularyzujący badania naukowe Całunu Turyńskiego.

Wstęp wolny. Zapraszamy

Zobacz zaproszenie

 

 

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved