Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

1. NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2012

1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Ma on podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania

2. Na rekolekcje adwentowe zapraszamy w dniach 3-4-5 grudnia (pon-wt-śr) o godz. 17.00. Rozważania p.t. „Błogosławiona Ta, która uwierzyła” poprowadzi ks. Grzegorz Michalczyk.

3. Roraty (czyli adwentową Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie) będziemy odprawiali w naszym kościele w środy i soboty Adwentu o godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę (08.12) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00.

5. Warsztaty ikonograficzne rozpoczniemy w naszym duszpasterstwie w piątek 14 grudnia Eucharystią o godz. 17.00.  Warsztaty zakończą się w kwietniu przyszłego roku. Bliższe informacje o programie 13-tu spotkań można uzyskać tutaj lub w kancelarii.

6. Jest już kalendarz intencji mszalnych na następny rok. Jeśli ktoś chciałby prosić o odprawienie Mszy św. konkretnego dnia, związanego z jakimś wydarzeniem czy rocznicą, prosimy o rezerwację terminu.

7. Od dziś w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne.

8. Dziś (02.12) po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert Scholi od św. Tomasza. W programie tradycyjne pieśni Kościoła w nowych aranżacjach oraz pieśni współczesnych kompozytorów muzyki religijnej.

9. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (09.12):

  8.30 – ks. rektor Grzegorz Michalczyk (w intencji architektów)
10.30 –  ks. prałat Wiesław Niewęgłowski
13.00
(z udziałem dzieci) – ks. Gość
17.00 – ks. prałat Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved