Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2013

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy liczący 34 tygodnie czas zwykły, w którym nie wspomina się żadnej szczegółowej tajemnicy z życia Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedzielę.

2. W piątek 18.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego mottem jest w tym roku pytanie: Czego Bóg od nas oczekuje? Plan tygodnia ekumenicznego umieszczony jest w gablocie, znajdziemy go również TUTAJ.

3. Dzień wcześniej przeżywać będziemy Dzień Judaizmu. Dzień ten, corocznie obchodzony, jest związany z odkrywaniem przez nas chrześcijan korzeni naszej wiary, żydowskich korzeni Kościoła. W tym roku hasłem dnia są słowa z Księgi Rodzaju: Ja jestem Józef, brat wasz (…). Tegoroczne obchody Dnia Judaizmu w Archidiecezji Warszawskiej będą miały miejsce w naszym kościele. W czwartek 17.01 o godz. 19.00 odbędzie się, pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Pikusa, Liturgia Słowa z komentarzem żydowskim i chrześcijańskim. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o Dniu Judaizmu i o tym, dlaczego jest obchodzony w Kościele katolickim, możemy znaleźć TUTAJ

4. Dziś (13.01) o godz. 18.00 wystąpi w naszym kościele Arston_Trio. Zapraszamy na koncert kolęd w opracowaniu na trio instrumentalne: obój, klarnet i fagot.

5. W przyszłą niedzielę (20.01) o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór poezji.
Trio Poetyckie: Katarzyna Boruń-Jagodzińska, Agnieszka Syska i Piotr Müldner-Nieckowski zapraszają na Tryptyk  (Poeci/Ludzie/Poezja).

6. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (20.01 – 2 niedziela zwykła):

10.30 – ks. prałat Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. rektor Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. rektor Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved