Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2013

1. PROŚBA KARD. KAZIMIERZA NYCZA O MODLITWĘ W PARAFIACH, REKTORATACH I WSPÓLNOTACH ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ:

W najbliższych dniach, zgodnie z zachętą skierowaną w Liście Pasterskim na Wielki Post 2013, proszę o odprawienie w każdej parafii i w kościele rektorskim naszej archidiecezji Mszy świętej dziękczynnej za nowo wybranego Ojca świętego Franciszka.
We wtorek, 19 marca br. o godz. 19.00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61, Arcybiskup Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce odprawi Mszę świętą dziękczynną za Papieża Franciszka.
Przypominam i ponownie zapraszam w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 7 kwietnia br. na Mszę świętą, która zostanie odprawiona o godz. 15.00 na terenie parafii św. Józefa na Kole w Parku Moczydło przy figurze Jezusa Miłosiernego.
Wszystkim wiernym Archidiecezji Warszawskiej serdecznie dziękuję za modlitwę i duchowe wsparcie w czasie konklawe i przekazuję pozdrowienia z Rzymu, gdzie przy grobach Apostołów oraz wielu świętych, w tym bł. Jana Pawła II, z wdzięcznością wszystkich ogarniam w modlitwie i dobremu Bogu gorąco polecam.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Wspominamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze święte poprzedzone będą uroczystym wejściem z obrzędem błogosławieństwa palm.

3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy o godz. 19.00 (po „Gorzkich Żalach”) na koncert wielkopostny. W ramach cyklu „Pieta 2013” usłyszymy „Siedem Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu” Józefa Haydna.

4. W poniedziałek (18.03) o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele prezentacja nowego dynamicznego przekładu Księgi Psalmów, wydanego przez oficynę „Vocatio”. Przekład zaprezentuje ks. prof. Waldemar Chrostowski, a psalmy czytać będzie p. Andrzej Seweryn.

5. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (24.03):

10.30 – ks. rektor Grzegorz Michalczyk
13.00 – ks. rektor Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved