Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2013

1. Zaproszenie od Kardynała Kazimierza Nycza:

Umiłowani bracia i siostry, za tydzień będziemy przeżywali w Wilanowie, przy świątyni Opatrzności Bożej, VI Święto Dziękczynienia. O godz. 8.00 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy do Wilanowa procesja z relikwiami świętego Andrzeja Boboli. Można się do niej dołączyć na każdym etapie, by wspólnie dojść na Mszę świętą, która rozpocznie się o godz. 12.00 przed świątynią.
75 lat temu święty Andrzej Bobola był kanonizowany i w przededniu  II wojny światowej triumfalnie w integralnych relikwiach powrócił do Polski. Chcemy tę procesję niejako powtórzyć. Będziemy dziękowali Bożej Opatrzności za świętego Andrzeja Bobolę podczas Mszy świętej oraz prosili o zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie. Będziemy dziękowali za Rodziny Polskie i Warszawskie, a także za wszystkich darczyńców, dzięki którym widzimy dziś Świątynię przykrytą piękną kopułą. Niech to będzie nasza wielka warszawska pielgrzymka wiary i nadziei.
Wszystkich najserdeczniej zapraszam do Wilanowa w przyszłą niedzielę, 02.06, przypominając, że tego dnia w parafiach obu diecezji będą zbierane ofiary na prowadzenie dalszych prac budowlanych.

(Z błogosławieństwem: † Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski)

2. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W katedrze warszawskiej o godz. 10.00 rozpocznie się Eucharystia, po której na ulice Stolicy wyruszy centralna procesja eucharystyczna. Ze względu na centralną procesję Bożego Ciała Msza św. w naszym kościele w czwartek będzie odprawiona tylko o godz. 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

3. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników tegorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się w sobotę 22.06 o godz. 17.30.

4. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert pt. „Wielcy kompozytorzy w hołdzie Matce Bożej”.

5. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (2.06):

10.30 – ks. Grzegorz Michalczyk
13.00
(z udziałem dzieci) – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved