Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2013

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Posłuszni słowom Pana Jezusa w modlitwie przyzywamy Ducha Świętego, Parakleta, przygotowując się do przypadającej za tydzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. W czwartek (16.06) przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Ojcowie Jezuici zapraszają o godz. 18.00 do sanktuarium św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej na Mszę św. w 75. rocznicę kanonizacji męczennika.

3. W dzisiejszą niedzielę (12.05) o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert chóru grekokatolickiego z kościoła ojców Bazylianów na ul. Miodowej. W programie Śpiewy Wielkanocne.

4. W przyszłą niedzielę (19.05) o godz. 12.00 w Teatrze Narodowym odbędzie się kolejny „Ostry Dyżur Poetycki”.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Barokowy. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha i Antonio Vivaldiego. Wystąpi Collegium Musicum Sanctae Caeciliae, a wśród wykonawców m. in. Tytus Wojnowicz (obój).

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „JEDEN Z NAS”. To największa akcja pro-life na naszym kontynencie i pierwsze wspólne działanie wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy. Składając swój podpis na formularzu papierowym, albo w Internecie, możemy poprzeć tę dopuszczoną przez Komisję Europejską obywatelską inicjatywę, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Więcej informacji w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej www.jedenznas.eu

7. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (19.05):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00
(z udziałem dzieci) – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved