Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2013

1. Dziś Niedziela Pięćdziesiątnicy. Kończy się okres pięćdziesięciu dni paschalnych. Wspominamy dziś zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków.

2. W niedzielę za tydzień (26.05) obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej,  jutro w liturgii przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek (23.05) po raz pierwszy obchodzone będzie święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wprowadzając to święto papież Benedykt XVI pragnął, aby przyczyniało się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

4. Dziś o godz. 12.00 w Teatrze Narodowym odbędzie się kolejny „Ostry Dyżur Poetycki”.

5. Również w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Barokowy. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha i Antonio Vivaldiego. Wystąpi Collegium Musicum Sanctae Caeciliae, a wśród wykonawców m. in. Tytus Wojnowicz (obój).

6. Fundacja Dom Ulgi w Cierpieniu im. Ojca Pio zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla swoich podopiecznych, mieszkańców Starego Miasta. Są to osoby starsze, chore, ubogie, samotne, bezradne wobec trudów życia codziennego,  wymagające szczególnej troski, opieki, miłości. Obecnie  istnieje dramatyczna potrzeba opłacenia rehabilitacji osób po udarach mózgu, złamaniach stawu biodrowego i w chorobie Parkinsona, dla których jest to jedyna szansa odzyskania przynajmniej częściowej sprawności i radości życia. Bez koniecznych zabiegów  stan ich zdrowia będzie się drastycznie pogarszał skazując ich na bezruch i beznadzieję. Możemy dziś wesprzeć działalność Fundacji swoimi ofiarami.

7. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (26.05):

10.30 – ks. Grzegorz Michalczyk
13.00
(z udziałem dzieci) – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved