Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

25. NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2013

1. Z listu naszego biskupa kard. Kazimierza Nycza:

W środę, 25 września br. minie 60 lat od uwięzienia przez komunistyczny reżim Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Ta smutna rocznica jest okazją do refleksji i modlitwy za Kościół warszawski, ale także modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia. Stale winniśmy powracać do słów „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”, jakie wypowiedział Ksiądz Prymas przed swoim uwięzieniem.
Bóg, który z cierpienia i ofiary wyprowadza dobro, sprawił, że prymasowskie uwięzienie zaowocowało przygotowaniem Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i nowenny przed obchodami 1000-lecia chrztu Polski. Sercem nowenny stała się Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny. Aktualnie polskie parafie przeżywają ponowienie tamtej peregrynacji.
My, w naszej Archidiecezji rozpoczniemy nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej 14 i 15 czerwca 2014 roku. Naszym przygotowaniem do tego wydarzenia będzie także nowenna. Chcemy w parafiach, wspólnotach i rodzinach dobrze przygotować się do tych uroczystości (…). Treścią nowenny będą złożone wówczas i ciągle nie wypełnione do końca Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. (…)
Wy, Drodzy Bracia i Siostry, módlcie się za księży, za seminaria i o nowe powołania kapłańskie
i zakonne.

2. W drugi weekend października odbędzie się w Warszawie „Dziedziniec Dialogu”. Jest on elementem odbywającego się w różnych miastach europejskich od 2011 r. cyklu spotkań „Dziedziniec Pogan”, organizowanego przez Papieską Radę ds. Kultury. Gościł on już w takich miastach jak Paryż, Barcelona, Sztokholm czy Asyż, za każdym razem wywołując niezwykle pozytywne komentarze i reakcje.
„Dziedziniec” jest pomyślany jako przestrzeń dialogu wierzących z ateistami, agnostykami i obojętnymi religijnie. Inicjatorem tych spotkań był Benedykt XVI, który w ten sposób kontynuował nauczanie bł. Jana Pawła II.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia

3. Zapraszamy na koncert do naszego kościoła. Dziś o 18.00 wystąpią: Tytus Wojnowicz (obój) i Collegium Musicum Sanctae Caeciliae.

4. Grafik Mszy św. w przyszłą niedzielę (29.09):

10.30 – ks. Grzegorz Michalczyk
13.00 (z udziałem dzieci) – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved