Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2014

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy liczący 34 tygodnie czas zwykły, w którym nie wspomina się żadnej szczegółowej tajemnicy z życia Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedzielę.

 

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dzień Judaizmu. Dzień ten, corocznie obchodzony, jest związany z odkrywaniem przez nas chrześcijan korzeni naszej wiary, żydowskich korzeni Kościoła. Tegoroczne obchody Dnia Judaizmu w Archidiecezji Warszawskiej będą miały miejsce w naszym kościele. W czwartek (16.01) o godz. 19.00 odbędzie się, pod przewodnictwem Biskupa Rafała Markowskiego, Liturgia Słowa z komentarzem żydowskim i chrześcijańskim.
Dwa dni wcześniej, we wtorek (14.01) o godz. 18.30, w Synagodze im. Nożyków przy pl. Grzybowskim, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Bliskie spotkania chrześcijańsko-żydowskie”. Więcej informacji o obchodach Dniu Judaizmu można znaleźć na plakatach, ulotkach i TUTAJ.

 

3. W jutrzejszy poniedziałek (06.01) o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z cyklu „Laboratorium Słowa Bożego”.
4. W środę (15.01) o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszym Duszpasterstwie cykl 10 spotkań pt. „Boża obecność w naszej codzienności – Spotkania ze Stwórcą dla ludzi twórczych” . Jest to prowadzony przez p. Annę Tomkiel-Cope cykl spotkań oparty na imionach Bożych występujących w Piśmie Świętym, prowadzący do dzielenia się osobistymi doświadczeniami Bożej obecności w naszej codzienności. Będą one punktem wyjścia do  twórczej ekspresji i zachętą do wypowiedzenia się w różnych formach twórczości artystycznej (wiersza, zdjęcia, videoartu, spektaklu, kolażu, rysunku, rzeźby, tańca).

 

5. Wraz z Warszawską Grupą Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM) zapraszamy do naszego kościoła na prowadzone przez s. Bogumiłę Kucharską, urszulankę SJK, comiesięczne sobotnie spotkania pt. „Kontemplacja dzisiaj”. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę (18.01) w godz. 11.00 – 15.00.

 

6. Zapowiedzi kulturalne:

  • Dziś (12.01) o godz. 17.45 zapraszamy na koncert kolęd „Adeste fideles”. Wystąpią: Dorota Całek (sopran), Aneta Augustyniak (sopran), Emanuel Bączkowski (organy). Prowadzenie: Hanna Bondarenko.
  • W przyszłą niedzielę (19.01) o godz. 18.00 w cyklu koncertowym „Mistrz i uczniowie” wystąpią: prof. Marta Gozdecka i studenci V i VI wydziału Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W programie utwory Haendla, Schumanna, Chopina, Paderewskiego i Gershwina.

 


7.
Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (19.01):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved