Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.02.2014

1. W najbliższy wtorek (11.02), w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

W liście na ten dzień papież Franciszek napisał:   Kościół dostrzega w was, drodzy chorzy, szczególną obecność cierpiącego Chrystusa. Tak właśnie jest: obok, więcej, wewnątrz naszego cierpienia jest cierpienie Jezusa, który razem z nami niesie jego ciężar i wyjawia jego sens. Kiedy Syn Boży wstąpił na krzyż, położył kres samotności cierpienia i rozjaśnił jego mrok. Stajemy zatem w obliczu tajemnicy miłości Boga do nas, która napełnia nas nadzieją i odwagą: nadzieją, ponieważ w Bożym zamyśle miłości również noc boleści otwiera się na światło paschalne; i odwagą, by stawić czoło wszelkim przeciwnościom razem z Nim, w zjednoczeniu z Nim.

2. NASZE SPOTKANIA:

  • W poniedziałek (10.02) o godz. 19.30 – zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z cyklu „Laboratorium Słowa Bożego”
  • W piątek (14.02) – o godz. 18.00 odbywają się w naszym kościele warsztaty ikonograficzne, a w godz. 14.00 – 16.00 – tzw. „otwarte piątki” – spotkania otwarte dla  twórców pracujących w obrębie sztuki sakralnej, a zwłaszcza ikony (możliwość konsultacji, bieżących korekt, jak również wzajemnej wymiany informacji i doświadczeń)

3. ZAPOWIEDZI KULTURALNE:

  • W niedzielę za tydzień (16.02) o godz. 18.00 zapraszamy na Beethovenowski Wieczór Kameralny. To kolejny z cyklu koncertów charytatywnych, którymi wspieramy rehabilitację małego Dawidka.

4. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (16.02):

10.30 – ks. Grzegorz Michalczyk
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved