Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 09.03.2014

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowejw piątki o godz. 17.30. Poszczególne grupy twórców z naszego duszpasterstwa przygotowują kolejne rozważania Drogi Krzyżowej.

3. Codziennie (z wyjątkiem niedziel) w godz. 16.30 – 17.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą do środy włącznie (23 – 26.03). Ich motto to słowa Pana Jezusa: „Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z Wami…” Zaprasza ks. Grzegorz Michalczyk

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy wolontariuszy Fundacji Kapucyńskiej, zbierających datki na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy –nowej, większej jadłodajni, ale też miejsca, gdzie bracia kapucyni – nasi sąsiedzi –  i wolontariusze będą mogli udzielać doraźnej i długoterminowej pomocy osobom bezdomnym i ubogim.

6. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (16.03):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved