Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16.03.2014

1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowejw piątki o godz. 17.30. W najbliższy piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą pisarze ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

2. W niedzielę za tydzień (23.03) rozpoczniemy w naszym Duszpasterstwie rekolekcje wielkopostne. Ich motto to słowa Pana Jezusa: „Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z Wami…” W poniedziałek, wtorek i środę (24-26.03) spotkamy się na Eucharystii o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie się katecheza rekolekcyjna. Zaprasza ks. Grzegorz Michalczyk.

3. W najbliższy wtorek (18.03) o godz. 18.30 zapraszamy do naszego kościoła na kolejne spotkanie z cyklu „Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie”. Polska Rada Chrześcijan i Żydów, która jest organizatorem tych – odbywających się na przemian w kościele i synagodze – spotkań, przyznała tytuł „Człowieka Pojednania” Rabinowi Boazowi Pash z Jerozolimy. Rabin Pash będzie naszym gościem. W spotkaniu weźmie udział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp. Stanisław Gądecki. Szczegółowe informacje TUTAJ.

4. Zapowiedzi kulturalne:

5. Gościmy dziś wolontariuszy Fundacji Kapucyńskiej, zbierających datki na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy przy klasztorze na ul. Miodowej – nowej, większej jadłodajni, ale też miejsca, gdzie bracia kapucyni i wolontariusze będą mogli udzielać doraźnej i długoterminowej pomocy osobom bezdomnym i ubogim.

6. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (23.03):

10.30 – ks. Grzegorz Michalczyk
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved