Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 27.04.2014

1. Dziś niedziela w Oktawie Paschy – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kończy ona oktawę Wielkanocy. Jednak aż do Pięćdziesiątnicy, czyli do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, trwa w liturgii okres wielkanocny, przedłużający radość Paschy. Dziś także, w paschalnej radości, przeżywamy dzień kanonizacji świętych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.

2. W jutrzejszy poniedziałek (28.04) wyrusza z naszego duszpasterstwa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Prosimy o modlitwę za pielgrzymów i obiecujemy także pamięć w modlitwie w świętych dla naszej wiary miejscach.

3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

4. Ks. kard. Kazimierz Nycz udziela na piątek 2 maja dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, zobowiązując jednocześnie korzystających z niej do ofiarowania tego dnia dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

5. W najbliższą sobotę (03.05) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. W jutrzejszy poniedziałek (28.04) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa (przesunięta, ze względu na obchód oktawy Paschy).

6. Grafik Mszy świętych na najbliższe dni świąteczne (03.05 i 04.05):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Andrzej Luter
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved