Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.04.2014

1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Wspominamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze święte poprzedzone będą uroczystym wejściem z obrzędem błogosławieństwa palm.

2. W Niedzielę Palmową, przed naszą świątynią będzie można nabyć palmy oraz ozdoby i dekoracje wielkanocne wykonane przez niepełnosprawne dzieci z Ośrodka Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dokończenie budowy nowego domu dla dzieci. Zachęcamy do wsparcia tej akcji, a tym samym docenienia ogromnego wysiłku włożonego w wykonanie tych prac przez osoby niepełnosprawne.

3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek o godz. 17.30 rozważania ostatniej Drogi Krzyżowej poprowadzą pisarze ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

4. Zapowiedzi kulturalne:

  • W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na koncert chóru „Warszawianka” im. K. Kurpińskiego. W programie pieśni pasyjne.
  • W najbliższą środę (09.04) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Jan Sebastian Bach – Arvo Part: Zbliżenie Epok” – w wykonaniu Collegium Musicum Sanctae Caeciliae (koncert charytatywny).
  • W przyszłą niedzielę (13.04) o godz. 18.00 rozpoczynamy trwający do Wielkiej Środy X Festiwal Pasyjny „Crucifixus Est”. To swoiste muzyczne rekolekcje wielkopostne, w których muzycy i soliści Filharmonii im. Romualda Traugutta wprowadzą nas w Misterium Męki Pańskiej.

 

5. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (13.04):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved