Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20.04.2014

1.  Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Niech moc Zmartwychwstałego przemienia nasze życie. Niech spotkanie z Nim prowadzi nas do żywej wiary i nigdy niegasnącej nadziei
.
Paschalnej radości życzymy wszystkim uczestnikom Duszpasterstwa Twórców i sympatykom naszego kościoła!

2.  Dziś rozpoczyna się oktawa wielkanocna. Każdy z ośmiu najbliższych dni przeżywany jest jako uroczystość. W tym tygodniu, w związku z tym, nie ma postu piątkowego. Zapraszamy na Eucharystię codziennie o godz. 17.00 (przed Mszą św. – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu).

3.  Jutro drugi dzień w oktawie Paschy, czyli poniedziałek wielkanocny. Msze święte w naszym kościele: godz. 10.30, 13.00 i 17.00

4.  Za tydzień, w drugą niedzielę wielkanocną, obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przeżywać będziemy również uroczystości kanonizacyjne błogosławionych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.

5. Dalekie wybrzeża  ciszy zaczynają się tuż za progiem, nie przefruniesz tamtędy jak ptak. Te słowa z wiersza Karola Wojtyły są mottem niecodziennego koncertu, jaki przygotowali warszawscy artyści z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Aktorzy, muzycy, poeci, instrumentaliści i śpiewacy wystąpią z wielogodzinną prezentacją w naszym kościele w sobotę 26.04. Początek o godz. 18.00, planowane zakończenie po północy (wstęp wolny). Litania poetycko-muzyczna w wigilię kanonizacji Jana Pawła II, zatytułowana Drabina do nieba, zgromadzi blisko stu wykonawców.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved