Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 11.05.2014

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W piątek (16.05) obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i patrona metropolii warszawskiej. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W ubiegły piątek powróciła z Ziemi Świętej pielgrzymka naszego Duszpasterstwa. Dziękujemy za modlitwę w intencji pielgrzymów. My również w nawiedzanych świętych miejscach pamiętaliśmy w modlitwie o członkach i sympatykach naszego duszpasterstwa i kościoła.

4. Wydarzenia kulturalne:

  • w dzisiejszą niedzielę (11.05) o godz. 18.15 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert ekumenicznych pieśni wielkanocnych. Wystąpi Arston Trio w składzie: Andrzej Przybyciński (obój), Artur Pachlewski (klarnet) i Bernard Łasecki (fagot)
  • w przyszłą niedzielę (18.05) o godz. 18.00 zapraszamy na Koncert Kameralny. Wystąpią:  Imperto Piano Trio oraz Trio smyczkowe im. H. Szerynga, a w programie utwory Beethovena,  Schuberta i Panufnika.
  • wczorajszym wernisażem zainaugurowaliśmy wystawę ikon współczesnego ukraińskiego malarza Dymitra Gordicy. Wystawa nosi tytuł „Powrót” i otwarta będzie do 25.05.

5. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (18.05):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved