Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 08.06.2014

1. Dziś Niedziela Pięćdziesiątnicy. Kończy się okres pięćdziesięciu dni paschalnych. Wspominamy dziś zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków.

2. W niedzielę za tydzień (15.06) obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej,  jutro w liturgii przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (w naszej archidiecezji ten dzień obchodzony jest jako święto rocznicy poświęcenia bazyliki archikatedralnej), a w czwartek (12.06) –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wprowadzając w 2013 r. to święto papież Benedykt XVI pragnął, aby przyczyniało się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

3. W odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka, którymi wezwał wiernych do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach, w dzisiejszą niedzielę odbywają się ogólnopolskie modlitwy i zbiórka ofiar w kościołach na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.

4. Wydarzenia kulturalne:

– Dziś (08.06) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II. Wystąpią: Dorota Całek (sopran), Emanuel Bączkowski (organy) i Jerzy Stępkowski (aktor)

W przyszłą niedzielę (15.06) zapraszamy na Koncert Kameralny. W programie utwory Beethovena i Mozarta na fortepian, flet i trio smyczkowe. To kolejny z cyklu koncertów charytatywnych w naszym Duszpasterstwie

5. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (15.06):

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Andrzej Luter
17.00 –ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved