Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

1. NIEDZIELA ADWENTU – 30.11.2014

1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Ma on podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Roraty (czyli adwentową Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie) będziemy odprawiali w naszym kościele w środy i soboty Adwentu o godz. 17.00.

3. Rekolekcje adwentowe w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach 15-17.12 (od poniedziałku do środy) o godz. 17.00.

4. Od dziś możemy zaopatrzyć się w naszym kościele w opłatki wigilijne.

5. Dzisiaj losujemy koperty z rysunkami wymarzonych prezentów świątecznych dzieci z ośrodka w Ignacowie. Po wylosowaniu koperty prosimy o podanie numeru widocznego na kopercie, abyśmy mogli odnotować kto daną kopertę wylosował (prośba o podanie numeru telefonu). Ostateczny termin składania prezentów to 14.12 (niedziela).

6. Ogłoszenia kulturalne:

W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Dwoje i orkiestra”. Wystąpią soliści wraz z zespołem Collegium Musicum Sanctae Caeciliae. W programie utwory Bacha, Rameau, Góreckiego i Bottesiniego. 

7. Grafik Mszy św. w przyszłą niedzielę (07.12):

10.30 – ks. Grzegorz Michalczyk
13.00 (z udziałem dzieci) – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Wiesław Niewęgłowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved