Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 11.01.2015

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy liczący 34 tygodnie czas zwykły, w którym nie wspomina się żadnej szczegółowej tajemnicy z życia Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedzielę.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dzień Judaizmu (poprzedzający co roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan). Dzień ten związany jest odkrywaniem przez nas chrześcijan korzeni naszej wiary. Tegoroczne obchody Dnia Judaizmu w Archidiecezji Warszawskiej będą miały miejsce w naszym kościele. W przyszłą niedzielę (18.01) o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji „O uproszenie miłości”. Liturgii przewodniczyć będzie Biskup Rafał Markowski.

Po Mszy świętej (ok. godz.18.00) odbędzie się Spotkanie Chrześcijańsko-Żydowskie. Program spotkania (i innych wydarzeń tego dnia) znajduje się TUTAJ

3. Zapowiedzi kulturalne:
– Dziś (11.01) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny. Wystąpi Trio smyczkowe „Canone all’Unisono”, a w programie utwory Bacha i Beethovena.

– W przyszłą niedzielę (18.01) o godz. 12.00 w Teatrze Narodowym odbędzie się kolejny Ostry Dyżur Poetycki z udziałem aktorów-dobrodziejów. Dochód ze spektaklu przeznaczony jest dla Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

4. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (18.01):

10.30 – Ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 –  (z udziałem dzieci) Ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – Bp Rafał Markowski

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved