Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.04.2015

1. Dziś niedziela w Oktawie Paschy – Święto Miłosierdzia Bożego. Kończy ona oktawę Wielkanocy. Jednak aż do Pięćdziesiątnicy, czyli do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, trwa w liturgii okres wielkanocny, przedłużający radość Paschy.

2. W najbliższą środę (15.04) wyrusza z naszego duszpasterstwa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Prosimy o modlitwę za pielgrzymów i obiecujemy także pamięć w modlitwie w świętych dla naszej wiary miejscach. Powrót pielgrzymki – w niedzielę, 26.04, wieczorem.

3. Dziś po Mszach Świętych ma miejsce kwesta na rzecz Fundacji Dom Ulgi w Cierpieniu im. O. Pio. Fundacja otacza stałą opieką osoby starsze, obłożnie chore, ubogie, samotne. Dzisiaj gorąco prosi o pomoc w opłacaniu koniecznej rehabilitacji dla osób chorych na stwardnienie rozsiane, po udarach mózgu, złamaniu stawu biodrowego i z porażeniem mózgowym. Zabiegi te są dla nich ratunkiem, jedyną szansą przywrócenia chociaż częściowej sprawności i radości życia. Fundacja modlitwą dziękuje za wsparcie w trudnej sytuacji finansowej.

4. W naszej archidiecezji rozpoczyna się wiosenna edycja Katechez Warszawskich, których przewodnim tematem będzie rodzina. Pierwszą katechezę wygłosi kard. Gianfranco Ravasi. Rozpoczęcie w czwartek (16.04) o godz. 19.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela.

5. Ogłoszenia kulturalne:

– W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 10.30 zapraszamy na Poranek z… Zofią Posmysz – „Chrystus Oświęcimski”.

– Również dziś (12.04) o godz. 18.00 zapraszamy na Mozartowski Wieczór Kameralny.

W przyszłą niedzielę (19.04) o godz. 18.00 – Wieczór Kameralny „Nuta
w makijażu”
.

6. Msze święte w najbliższą niedzielę:

10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 – ks. Andrzej Luter
17.00 – ks. Andrzej Luter

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved