Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2015

1. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich, Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Przyszła niedziela (10.05) będzie dniem modlitwy i pomocy dla ofiar kataklizmu.

2. Msza święta pogrzebowa ś.p. prof. Władysława Bartoszewskiego, związanego od lat z naszym kościołem i duszpasterstwem, będzie odprawiona w jutrzejszy poniedziałek (04.05) w południe w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
Prof. Władysław Bartoszewski spocznie w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

3. W najbliższym tygodniu przypadają dwie uroczystości liturgiczne. W piątek (08.05) obchodzimy uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, a w sobotę przeżywamy w Warszawie uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki Stolicy. W najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

4. W ubiegłą niedzielę powróciła szczęśliwie z Ziemi Świętej pielgrzymka naszego Duszpasterstwa. Dziękujemy za modlitwę w intencji pielgrzymów.

5. Wydarzenia kulturalne:

– w dzisiejszą niedzielę (03.05) o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na recital gitarowy. Wystąpi Marius Zolkevka, a w programie Art-Rock autorski, czyli muzyka ilustracyjna, refleksyjna z elementami klasyki (koncert charytatywny).

– w przyszłą niedzielę (10.05) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny w wykonaniu Tria Quorum a cordi (Magdalena Szczepanowska – skrzypce, Damian Kułakowski – skrzypce, Małgorzata Zielińska-Kościów – fortepian). W programie utwory J.S.Bacha, W.A.Mozarta, M.Moszkowskiego.

6. Grafik Mszy świętych na najbliższą niedzielę (10.05):
10.30 – ks. Wiesław Niewęgłowski
13.00 (z udziałem dzieci) – ks. Grzegorz Michalczyk
17.00 – ks. Grzegorz Michalczyk

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved