Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

Schola

Schola Cantus Laudabilis zaprasza w swoje szeregi. Próby odbywają się w kościele, w środy o godz. 19:45 (wejście od prawej nawy).


• Schola: „Szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia” jest Msza Święta. Z tego też powodu w każdą środę spotykamy się w Kościele na Placu Teatralnym aby przygotować się do animowania śpiewu podczas niedzielnych mszy o godz. 17:00 w Duszpasterstwie Środowisk Twórczych. To bardzo ważne, aby repertuar nie był tylko oprawą mszy, ale jej nieodłączną częścią, uświęcającą modlących się. Podczas Eucharystii wykonujemy wiele prostych pieśni, znanych i nieznanych, czasem skomponowanych przez zaprzyjaźnionych kompozytorów, a czasem przez nas samych. Cenimy także dorobek pieśni dominikańskich ze śpiewnika „Niepojęta Trójco”, który towarzyszy nam bardzo często.

• Chór Kameralny: Zdajemy sobie sprawę, że dorobek pieśni sakralnych jest oszałamiający, a nie wszystkie pieśni ze względu na złożoną formę nadają się do wykonywania na mszy. Dlatego też w środy, po nauczeniu się pieśni na niedzielę, dodajemy dwa trudniejsze utwory, które prezentujemy w czasie koncertów i konkursów.


Więcej szczegółów można doczytać na ulotce pozostawionej w kościele lub na stronie scholi www.cantus-laudabilis.pl, a także na fanpage’u FB.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved