Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

8. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017

1. W najbliższą środę (1.03) przypada Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post, czyli trwający 40 dni okres przygotowania do Paschy. Msza święta z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem – o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych od 18. do 60. roku życia także post ścisły.

2. Wielki Post jest zaproszeniem do głębszej i ufnej modlitwy. W naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) przed wieczorną Mszą św. można uczestniczyć (w godz. 16.30 – 17.00) w adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie jest także możliwość spowiedzi.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy poszczególne grupy twórców z naszego Duszpasterstwa do przygotowywania kolejnych rozważań Drogi Krzyżowej.

4. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (3.03) Kościół w Polsce po raz pierwszy obchodzić będzie Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Towarzyszyć mu będą Drogi Krzyżowe sprawowane w tej intencji w katedrach, seminariach duchownych i w kościołach w poszczególnych diecezjach. Decyzja o organizacji Dnia Modlitwy i Pokuty zapadła na ubiegłorocznym, jesiennym zebraniu Konferencji Episkopatu Polski w odpowiedzi na apel papieża Franciszka.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach 6-8.04 (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową) o godz. 19.00.

6. W najbliższy piątek (3.03) przypada 10. rocznica nominacji Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Dzień później wypadają imieniny ks. Kardynała. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved