Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2017

1. Tradycyjnie już 2. niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku hasłem Dnia są słowa: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W 2016 r. dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 169 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych polskich misjonarek i misjonarzy w krajach misyjnych, głownie w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Są to konkretne gesty solidarności, braterstwa i miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących wsparcia.

2. W jutrzejszy poniedziałek (13.03) przypada 4. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszym papieżu. Z tej okazji jutro w kościele św. Krzyża o godz. 16.30 Mszę św. dziękczynną odprawi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy poszczególne grupy twórców z naszego duszpasterstwa do przygotowywania kolejnych rozważań Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową przygotowują przedstawiciele dziennikarzy, wydawców i tłumaczy.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach 06-08.04 (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową) o godz. 19.00.

5. Ogłoszenia kulturalne:

– Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved