Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28.05.2017

1. W przyszłą niedzielę (04.06) obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny.

2. Za tydzień (04.06) przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym.
O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.

3. W dniach 9-16.09.2017 r. organizujemy pielgrzymkę na Cypr, śladami św. Pawła. Program pielgrzymki przygotowała p. dr Barbara Strzałkowska. Szczegółowy program można znaleźć na naszej stronie TUTAJ lub wziąć z zakrystii. Dziś mija ostatni dzień zgłoszeń na pielgrzymkę.

4. Polska Rada Chrześcijan i Żydów zaprasza na uroczystość wręczenia tytułu Człowiek Pojednania za rok 2016 Profesorowi Andrei Riccardiemu, założycielowi Wspólnoty Sant’Egidio. Ceremonia odbędzie się dziś (28.05) o godz. 19.30 w Domu Arcybiskupów Warszawskich z udziałem kard. Kazimierza Nycza. Laureat wygłosi wykład „Europa bez murów – dziedzictwo Jana Pawła II”.
Andrea Riccardi jest włoskim historykiem, profesorem rzymskiego uniwersytetu. W roku 1968 zainicjował Wspólnotę Sant’Egidio – dziś międzynarodowy ruch działający w 75 krajach na czterech kontynentach, w tym także w Polsce. Od wielu lat angażuje się wraz z całą Wspólnotą w działania na rzecz pokoju i dialogu międzyreligijnego.

5. Ogłoszenia kulturalne:

Dziś (28.05) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.
M. Ravel).

W jutrzejszy poniedziałek (29.05) o godz. 18.00 również zapraszamy na koncert.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved