Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017

1. Dziś Niedziela Pięćdziesiątnicy. Kończy się okres pięćdziesięciu dni paschalnych. Wspominamy dziś zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich narodów.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. Ofiarami składanymi dziś do puszek możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3. W przyszłą niedzielę 11 czerwca o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” wyruszy Dwunasty Marsz dla Życia i Rodziny. Do udziału w marszu zaproszone są szczególnie rodziny z dziećmi.

4. W dniach 9-16.09.2017 r. organizujemy pielgrzymkę na Cypr, śladami św. Pawła. Program pielgrzymki przygotowała p. dr Barbara Strzałkowska. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ. Dziś jest jeszcze możliwość zgłoszenia się na pielgrzymkę.

5. Wydarzenia kulturalne:

– W dzisiejszą niedzielę  o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny „Najpiękniejsze Adagia – pamięci Stefana Sutkowskiego”.

– W przyszłą niedzielę (22.05) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny „Bach i Beethoven – dwaj giganci”.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved