Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Prosimy wszystkich o modlitwę o święte powołana do służby w Kościele. Naszymi ofiarami składanymi dziś na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się – jak co roku od 25 lat – chrześcijańsko-żydowski Marsz Modlitwy trasą Warszawskiego Szlaku Martyrologii Żydowskiej: od pomnika Bohaterów Getta do pomnika na Umschlagplatz, skąd Niemcy wywozili warszawskich Żydów na śmierć do obozów zagłady.

3. Zapraszamy do udziału w Ekumenicznej Liturgii Męczenników „Świadkowie Królestwa Bożego” – wspólnej modlitwie chrześcijan naszego miasta, podczas której wspomnimy imiona i historie naszych sióstr i braci z całego świata, którzy oddali w ostatnim czasie swoje życie za wiarę w Jezusa. Naszej modlitwie, która przypada w dzień wspomnienia pierwszego męczennika Polski św. Wojciecha, będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Modlitwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek (23.04) o godz. 19.00 w kościele św. Marcina.

4. Zapowiedzi kulturalne:

Dziś (22.04) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chopinowski.

• W przyszłą niedzielę (29.04) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved