Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2 NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się za wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie. Tego dnia przeprowadzana jest także zbiórka do puszek na ten cel.

2. Roraty (czyli adwentową Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie) odprawiamy w naszym kościele w środy i soboty Adwentu o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy w naszym Duszpasterstwie rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty, Pan – Bóg wasz!” (Kpł 19,2). Odbędą się w dniach 13-15 grudnia (od czwartku do soboty) o godz. 18.00. Zaprasza ks. Grzegorz Michalczyk.

4. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

5. Do przyszłej niedzieli możemy przynosić prezenty świąteczne dla dzieci z ośrodka w Ignacowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

6. Ogłoszenia kulturalne:
Dziś (09.12) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

– Z okazji przypadającej w tym tygodniu 25. rocznicy śmierci ks. Janusza Pasierba, zapraszamy na Wieczór jego poezji. W przyszłą niedzielę (16.12) o godz. 18.00 zapraszamy na monodram poetycki Macieje Gąsiorka na podstawie wierszy ks. Janusza Pasierba – „Szepty Pana Boga”.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved