Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Ma on podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Roraty (czyli adwentową Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie) będziemy odprawiali w naszym kościele w środy i soboty Adwentu o godz. 17.00.

3. Nasze rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty, Pan – Bóg wasz!” (Kpł 19,2) odbędą się w dniach 13-15 grudnia (od czwartku do soboty) o godz. 18.00. Zaprasza ks. Grzegorz Michalczyk.

4. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

5. Zapraszamy do losowania kopert zawierających rysunki wymarzonych prezentów świątecznych dla dzieci z ośrodka w Ignacowie. Po wylosowaniu koperty prosimy o podanie numeru widocznego na kopercie oraz numeru swojego telefonu.

6. W najbliższą sobotę (08.12) w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul.Rakowiecka) o godz. 15.00 rozpocznie się Dzień Katolickich Twórców i Artystów „Quo vadis, twórco?” Bliższe informacje o wydarzeniach tego dnia można znaleźć na plakacie przed kościołem i na ulotkach.

7. Ogłoszenia kulturalne:
W przyszłą niedzielę (09.12) o godz. 12.00 zapraszamy do Teatru Narodowego na kolejny Ostry Dyżur Poetycki z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów.
W przyszłą niedzielę (09.12) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved