Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

PIELGRZYMKA DO LIBANU

BIURO PIELGRZYMKOWE KSIĘŻY MARIANÓW

02-914 Warszawa, ul. Św. Bonifacego 9
tel. 22 833 74 05; 22 651 90 29; 22 833 32 33
www.marianum.pl

LIBAN „Śladami św. Szarbela” LB/19/2/275

BEJRUT – BYBLOS – SYDON – TYR – JEITA GROTTO – BKERKE – HARISSA – GHAZIRE – ANNAYA – DOLINA BEKAA – BAALBEK – QUADISHA BAKAA KAFRA – SANKTUARIUM ŚW. RAFKI

 

Pielgrzymka Duszpasterstwa Środowisk Twórczych
z dr hab. Barbarą Strzałkowską i ks. Grzegorzem Michalczykiem

Termin: 14-21 sierpnia 2019 r. (8 dni)
Cena: 2780 PLN + 720 USD

1 dzień – środa, 14 sierpnia

WARSZAWA – BEJRUT – BYBLOS

Godz. 8.30 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie: odprawa paszportowo-celna; godz. 10.45 – odlot samolotu greckich linii lotniczych Aegean; przylot do Aten o godz. 14.20. Wylot do Bejrutu o godz. 18.00; O godz. 19.55 – lądowanie w Bejrucie; Przejazd do Byblos, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
2 dzień – czwartek, 15 sierpnia
BYBLOS – SYDON – TYR –BYBLOS
Sydon – zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.), Khan El Franj – karawanseraj (XVII w.). Tyr – zwiedzanie: nekropolii rzymskich i bizantyjskich, akweduktu i hipodromu (II w n.e.), starożytnego forum, portu i term rzymskich. Magdouche – Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Obiadokolacja i nocleg w Byblos.
3 dzień – piątek, 16 sierpnia

BYBLOS – JEITA GROTTO  BKERKE – HARISSA GHAZIRE BYBLOS

Jeita Grotto – najsłynniejsza libańska jaskinia o dwóch poziomach, górny zwiedza się pieszo, dolny – łodzią. Maronicki klasztor Bkerke – siedziba patriarchy maronitów. Harissa – narodowe sanktuarium ze statuą Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego (miejsce to odwiedził Juliusz Słowacki oraz wielu Polaków podczas II wojny światowej). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.
4 dzień – sobota, 17 sierpnia

BYBLOS – ANNAYA – BYBLOS

Annaya – wizyta w Pustelni św. Szarbela i klasztorze św. Maruna, gdzie znajduje się grób św. Szarbela. Msza św. przy grobie i czas na dłuższą indywidualną modlitwę. Powrót do Byblos – zwiedzanie: wykopaliska fenickie z V w p.n.e., kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski i zamek krzyżowców. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.
5 dzień – niedziela, 18 sierpnia

BYBLOS – DOLINA BEKAA BAALBEK – QADISHA – BAKAA KAFRA – BYBLOS

Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Baalbek (Heliopolis) – zwiedzanie jednego z cudów starożytnego świata z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd Doliną Qadisha do Bakaa Kafra – miejsca urodzenia św. Szarbela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.
6 dzień – poniedziałek,
19 sierpniaBYBLOS – BEJRUT – BYBLOS 
Przejazd do Bejrutu. Nawiedzenie polskiego cmentarza (miejsce pierwszego pochówku Hanki Ordonówny) – Msza św. Zwiedzanie Bejrutu – spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów, wykopaliska z czasów rzymskich (I/II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (kolekcja sztuki fenickiej, rzymskiej i bizantyjskiej). Naher Kalb – pogańskie miejsce kultu. Powrót do Byblos, czas na spacer/odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
7 dzień – wtorek, 20 sierpnia

BYBLOS – SANKTUARIUM ŚW. RAFKI – ANNAYA – BYBLOS

Nawiedzenie Sanktuarium św. Rafki – patronki cierpiących i świętego Hardini – mistrza nowicjatu św. Szarbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze św. Szarbelem w jego pustelni i klasztorze św. Maruna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.
8 dzień – środa, 21 sierpnia

BYBLOS – BEJRUT – WARSZAWA

Poczęstunek przed wyjazdem, wykwaterowanie z hotelu (ok. godz. 1.00), transfer na lotnisko w Bejrucie, odprawa paszportowo-celna; o godz. 4.30 – odlot samolotu Aegean; przylot do Aten o godz. 6.30. Odlot do Warszawy o godz. 8.20; O godz. 9.55 – lądowanie w Warszawie.

Program obejmuje:

  • przelot samolotem (greckie linie lotnicze Aegean) Warszawa – Bejrut – Warszawa (z przesiadką w Atenach)
  • przejazd klimatyzowanym autokarem w Libanie
  • noclegi w pokojach 2-osob., w hotelu 4**** w Byblos (ok. 400 m od morza)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (bufet)
  • opiekę duszpasterską (codzienna Msza św.)
  • polskojęzycznego przewodnika libańskiego na całej trasie
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie KL i NNW

 

Uwaga! Paszport nie może zawierać izraelskich pieczątek i musi być ważny co najmniej do 21 lutego 2020 r.

I wpłata: przy zapisie – 1500 PLN                  II wpłata: – 1280 PLN + 720 USD

 

Wpłaty w duszpasterstwie środowisk twórczych albo bezposrednio na podane niżej konta (koniecznie z podaniem nazwiska i numeru pielgrzymki: LB/19/2/275)

KONTO BANKOWE:
MARIANUM Sp. z o.o.

Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa

PLN: 67 1240 1109 1111 0010 6331 3863
USD: PL 79 1240 1109 1787 0010 6498 2682

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved