Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czterdziestodniową drogę do Paschy. Jest on zaproszeniem do głębszej i ufnej modlitwy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy poszczególne grupy twórców z naszego duszpasterstwa do przygotowywania kolejnych rozważań Drogi Krzyżowej.

2. W najbliższą środę (13.03) będziemy obchodzili Święto Papieskie i 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

3. Za tydzień wypada Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dzieci z naszego Duszpasterstwa pragną włączyć się w Dzieło Pomocy „Ad Gentes” i pomóc siostrom Franciszkankom Misjonarkom Maryi w wyposażeniu przedszkola w Rezegat koło Armant w Egipcie. Potrzebne jest umeblowanie przedszkola oraz zakup pomocy dydaktycznych i zabawek dla dzieci. Siostry prowadzą od lat przedszkole, do którego uczęszcza ok. 100 dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich. Ponieważ edukacja w Egipcie nie jest na najwyższym poziomie, siostry zaczynają alfabetyzację dzieci już w grupie czterolatków, by ułatwić im późniejszą naukę w szkole podstawowej. Dzieci z naszego Duszpasterstwa przygotowały przesmaczne i prześliczne kruche ciasteczka, których możemy dziś skosztować. A kto może – niech wesprze szlachetne dzieło wielkopostną jałmużną.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach 11-13 kwietnia (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową). O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z krótką homilią. Konferencje rekolekcyjne po Mszy św. wygłosi Szymon Hołownia.

5. Można jeszcze dołączyć do naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej – w dniach 8-15 lipca 2019 – z prof. Barbarą Strzałkowską i ks. Grzegorzem Michalczykiem. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znaleźć można na naszej stronie: dst.waw.pl

6. Wydarzenia kulturalne:

• Dziś (10.03) o godz. 12.00 zapraszamy do Teatru Narodowego na kolejny Ostry Dyżur Poetycki z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów.

• W dzisiejszą niedzielę (10.03) o godz. 18.00 zapraszamy na Koncert: „Muzyka na Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pańskie”.

• W przyszłą niedzielę (17.03) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved