Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

1. Dziś obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dzieci z naszego Duszpasterstwa prowadzą kwestę pragnąc włączyć się w Dzieło Pomocy „Ad Gentes” i pomóc siostrom Franciszkankom Misjonarkom Maryi w wyposażeniu przedszkola w Rezegat koło Armant w Egipcie. Potrzebne jest umeblowanie przedszkola oraz zakup pomocy dydaktycznych i zabawek dla dzieci. Siostry prowadzą od lat przedszkole, do którego uczęszcza ok. 100 dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich. Ponieważ edukacja w Egipcie nie jest na najwyższym poziomie, siostry zaczynają alfabetyzację dzieci już w grupie czterolatków, by ułatwić im późniejszą naukę w szkole podstawowej. Kto może – niech wesprze szlachetne dzieło wielkopostną jałmużną.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy poszczególne grupy twórców z naszego duszpasterstwa do przygotowywania kolejnych rozważań Drogi Krzyżowej.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach 11-13 kwietnia (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową). O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z homilią. Konferencje rekolekcyjne po Mszy św. wygłosi Szymon Hołownia.

4. Można jeszcze dołączyć do naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej – w dniach 8-15 lipca 2019 – z prof. Barbarą Strzałkowską. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znaleźć można TUTAJ

5. Wydarzenia kulturalne:

Dziś (17.03) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

W przyszłą niedzielę (24.03) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved