Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

1. We wtorek (02.04) o godz. 21.00, w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, na Placu Piłsudskiego rozpocznie się czuwanie modlitewne. W spotkaniu będzie uczestniczył kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zapraszamy do udziału w czuwaniu i wspólnej modlitwie.

2. W najbliższy wtorek (pierwszy wtorek miesiąca) o godz. 20.00 Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na comiesięczną Modlitwę o pokój.

3. W przyszłą niedzielę (07.04), po raz 14. odbędzie się Marsz Świętości Życia organizowany przez obie diecezje warszawskie. Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod kolumny Zygmunta.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30. Przygotowują je przedstawiciele grup działających w naszym duszpasterstwie.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach 11-13 kwietnia (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową). O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z homilią. Konferencje rekolekcyjne po Mszy św. wygłosi Szymon Hołownia. Temat rekolekcji: „Trzecia rano. O chrześcijaństwie, które zasnęło przed świtem”.

6. Można jeszcze dołączyć do naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej (w dniach 8-15 lipca 2019) z prof. Barbarą Strzałkowską. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znaleźć można TUTAJ.

7. Gościmy dziś wolontariuszy Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy opowiadają o swojej działalności oraz zbierają środki na tegoroczne wyjazdy misyjne, w tym do Zambii, gdzie będą pomagać w budowie szkoły i kościoła. Po każdej Mszy świętej możemy ich wesprzeć poprzez nabycie pamiątek przywiezionych z misji, rękodzieła, książek związanych z wolontariatem, czy złożenie dobrowolnej ofiary. Wolontariusze chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące ich posługi. Polecają się również naszej modlitwie.

8. Wydarzenia kulturalne
Dziś (31.03) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.
W przyszłą niedzielę (07.04) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Polskie krajobrazy – Muzyka kameralna zapomnianych polskich kompozytorów z początku XX w.”

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved