Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Wspominamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze święte poprzedzone będą uroczystym wejściem z obrzędem błogosławieństwa palm.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Odbędą się w dniach 11-13 kwietnia (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową).
O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z homilią. Konferencje rekolekcyjne po Mszy św. wygłosi Szymon Hołownia. Temat rekolekcji: „Trzecia rano. O chrześcijaństwie, które zasnęło przed świtem”.

3. Na ostatnie w Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.30, przed rekolekcjami.

4. Zachęcamy do lektury najnowszego, wiosennego numeru „Więzi”. Znajdziemy w nim m. in. pięć pełnych przemówień wygłoszonych w Watykanie na lutowym spotkaniu przewodniczących episkopatów na temat wykorzystywania seksualnego małoletnich. Warto przeczytać co mówili kardynałowie: Blase Cupich z Chicago, Reinhard Marx z Monachium i Louis Antonio Tagle z Manili na Filipinach oraz Linda Ghisoni, filozofka i teolożka, pracująca w watykańskiej dykasterii do spraw świeckich i Valentina Alazraki, meksykańska dziennikarka. Chyba do tej pory nikt w Polsce nie opublikował w całości tych ważnych wystąpień. W numerze jest też nowa poezja Wojciecha Bonowicza, oraz dwóch debiutantów Damiana Jankowskiego i Szymona Nagina. I wiele innych ciekawych materiałów. Do numeru dołączony jest (bezpłatnie) znakomity film Stanisława Różewicza „Ryś” z 1980 roku, oczywiście w wersji odrestaurowanej cyfrowo, doskonały obraz i dźwięk. „Ryś” Różewicza to adaptacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza „Kościół w Skaryszewie”.

5. Wydarzenia kulturalne:

Dziś (07.04) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Polskie krajobrazy – Muzyka kameralna zapomnianych polskich kompozytorów z początku XX w.”

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved