Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 02.06.2019

1. Dziś – w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. We wszystkich kościołach zbierane są dziś ofiary do puszek na przeprowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

2. W przyszłą niedzielę (09.06) obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Mszę św. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – w sobotę (08.06) o godz. 19.00. W czasie tej Mszy św. siedmioro młodych z naszego Duszpasterstwa przyjmie Sakrament Bierzmowania.

3. W najbliższy wtorek (04.06) o godz. 20.00 Wspólnota Sant’Egidio zaprasza do naszego kościoła na comiesięczną modlitwę o pokój.

4. Schola naszego Duszpasterstwa „Cantus Laudabilis”, przygotowująca oprawę muzyczną niedzielnej Mszy św. o godz. 17.00, zajęła II miejsce na Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Gratulujemy naszej scholi srebrnego dyplomu!

5. Zapowiedzi kulturalne:
– W ramach trwającego Roku Moniuszkowskiego zapraszamy do wysłuchania pieśni kompozytora w przyszłą niedzielę (09.06) o godz. 10.00 (przed Mszą św.). Wystąpią: Anna Kutkowska-Kass (sopran koloraturowy), Mirosław Starz (tenor), Ewa Pelwecka (fortepian).

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved