Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019

1. Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec Święty
w swoim Orędziu na ten dzień pisze: „Stawką jest (…) nie tylko sprawa migrantów, chodzi nie tylko o nich, ale o nas wszystkich, o chwilę obecną i o przyszłość rodziny ludzkiej. Migranci,
a zwłaszcza najbardziej bezbronni, pomagają nam odczytywać „znaki czasu”. Przez nich Pan wzywa nas do nawrócenia, do uwolnienia się od ekskluzywizmu, obojętności i kultury odrzucenia. Przez nich Pan zaprasza nas, abyśmy odzyskali całe nasze chrześcijańskie życie
i wnieśli wkład, każdy zgodnie ze swoim powołaniem, w budowę świata coraz bardziej odpowiadającego planowi Boga”.

2. Już po raz piąty Wspólnota Sant’Egidio zaprasza do modlitwy za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. Tegoroczny Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” zbiega się w czasie z obchodzonym dziś w całym Kościele 105. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Nabożeństwu w kościele św. Marcina w Warszawie przewodniczył będzie w poniedziałek (30.09)o godz. 19.00 Kardynał Kazimierz Nycz.

3. W przyszłą niedzielę (06.10) będziemy obchodzić 20. rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

4. W drugą sobotę października (12.10) wyruszamy do Częstochowy na coroczną pielgrzymkę środowisk twórczych. Chętni proszeni są o zapisywanie się na listę w zakrystii lub mailowo (podając swój nr telefonu). Odjeżdżamy z placu Teatralnego o godz. 6.00.

5. Wydarzenia kulturalne:
Dziś (29.09) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie pt. „Duchowość na XXI wiek. Drogi, dróżki bezdroża”.

W przyszłą niedzielę (06.10) o godz. 12.00 zapraszamy do Teatru Narodowego na kolejny Ostry Dyżur Poetycki z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów.

W przyszłą niedzielę (06.10) zapraszamy na dwa koncerty z okazji 20. Rocznicy poświęcenia naszego kościoła:

o godz. 10.00 – koncert Moniuszkowski w wykonaniu Anny Kutkowskiej-Kass (śpiew)
i Emanuela Bączkowskiego (organy)

o godz. 18.00 – koncert Chopinowski w wykonaniu Aleksandry Bobrowskiej (fortepian)

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved