Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy – po raz pierwszy – ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być „raz w roku”, ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty – pisze papież w Liście Apostolskim Aperuit illis.

Zapraszamy do naszego kościoła na spotkania z cyklu Laboratorium Słowa Bożego”, na których uczymy się rozumienia Pisma świętego. W poniedziałki o godz. 19.30 można posłuchać pogłębionych wykładów prowadzonych przez biblistów związanych z Bractwem Słowa Bożego: dr hab. Barbarę Strzałkowską, ks. dr. Piotra Klimka, ks. dr. Mariusza Szmajdzińskiego i o. dr. hab. Waldemara Linke CP.

2. W przyszłą niedzielę (02.02) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego („Matki Bożej Gromnicznej”) i Dzień Życia Konsekrowanego.

3. Wydarzenia kulturalne:

  • Dziś (26.01) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert z cyklu „Narolarte Music Promotion”. Wystąpi: Elena Zhukova – klawesyn. W programie utwory Bacha, Scarlattiego, Rameau i Marais.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved