Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czterdziestodniową drogę do Paschy. Jest on zaproszeniem do głębszej i ufnej modlitwy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy poszczególne grupy twórców z naszego duszpasterstwa do przygotowywania kolejnych rozważań Drogi Krzyżowej.

 

  1. Zachęcamy do lektury Orędzia Ojca Świętego na tegoroczny Wielki Post. Papież Franciszek pisze w nim: << W tym Wielkim Poście roku 2020 chciałbym przekazać każdemu chrześcijaninowi to, co już napisałem ludziom młodym w adhortacji apostolskiej Christus vivit: „Spójrz na rozpostarte ramiona ukrzyżowanego Chrystusa, pozwól się zbawiać zawsze na nowo. A kiedy idziesz wyznać swoje grzechy, mocno wierz w Jego miłosierdzie, które cię uwalnia na zawsze od wszelkiej winy. Kontempluj Jego krew przelaną z powodu tak wielkiej miłości i daj się przez nią oczyścić. W ten sposób możesz się nieustannie odradzać na nowo”>>.

 

  1. W najbliższą środę (03.03) przypada 13. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w czwartek (04.03) dzień jego imienin. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie.

 

  1. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się w dniach
    2-4 kwietnia (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową)
    . Zaprasza ks. Grzegorz Michalczyk.

 

  1. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Mszy św. beatyfikacyjnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego (07.06. 2020, godz. 12.00) proszone są o zapisywanie się na listę w zakrystii.

 

  1. Wydarzenia kulturalne:

 

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved