Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020

  1. Dziś, z racji przypadającego 4.10 wspomnienia św. Franciszka z Asyżu (które w tym roku ustąpiło pierwszeństwa niedzieli), obchodzimy Niedzielę św. Franciszka, która kończy „Czas dla Stworzenia”, rozpoczęty 01.09 Dniem Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Tegoroczny „Czas dla Stworzenia” zbiega się z Jubileuszem Ziemi obchodzonym z okazji 50-lecia ustanowienia Dnia Ziemi. „W tym okresie chrześcijanie na całym świecie pogłębiają swoją wiarę w Boga Stwórcę  i jednoczą się w sposób szczególny na modlitwie i w działaniach na rzecz ochrony wspólnego domu” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia 2020. W Polsce Niedziela św. Franciszka organizowana jest już po raz trzeci z inicjatywy Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska.
  1. W przyszłą niedzielę (11.10) będziemy przezywać Dzień Papieski. Tego dnia – jak co roku – możemy wesprzeć materialnie zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, objętych opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie – nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków – będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia.
  1. W październiku ruszają warsztaty ikonograficzne i wykłady Akademii Ikony w naszym Duszpasterstwie. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ikonami w naszej galerii w lewej nawie.
  1. Na wykłady biblijne Laboratorium Słowa Bożego, organizowane przez Bractwo Słowa Bożego, zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.30 do lewej nawy kościoła.
  1. Na spotkania medytacyjne prowadzone przez WCCM (Światową Wspólnotę Medytacji Chrześcijańskiej) zapraszamy w środy o godz. 18.00 do prawej nawy kościoła.
  1. Nasz chór „Cantus Laudabilis” ogłasza powakacyjny nabór. Próby odbywają się w środy o godz. 19.30 (wejście z Placu Teatralnego do lewej nawy kościoła). Chór prowadzi śpiewy w czasie niedzielnej Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Dziś (04.10) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Sonat L. van Beethovena. Wystąpią: Paweł Radziński – skrzypce i Antoni Lichomanow – fortepian. Transmisja koncertu na naszym kanale na YouTube.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved