Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020

1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św.
i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych
i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

*****************************************************************

2. Transmisje Mszy św. niedzielnej z naszego kościoła: o godz. 10.30 na FB o godz. 17.00 na YouTube Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. W związku z prośbami wielu osób będziemy również transmitować Mszę św. w dni powszednie o godz. 17.00 na YouTube. Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału.

3. Wszystkie planowane koncerty niedzielne w naszym Duszpasterstwie są odwołane.

4. Na wykłady biblijne Laboratorium Słowa Bożego, organizowane przez Bractwo Słowa Bożego, zapraszamy na kanał YouTube BSB, wyłącznie on-line. Informacje na stronie Bractwa Słowa Bożego.

5. Akademia Ikony funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym.

6. Spotkanie modlitewne chrześcijan i Żydów „Wspólna Radość Tory” będzie dostępne dziś (18.10) od godz. 18.00 wyłącznie on-line na platformie Zoom.
Dane do logowania: Meeting ID: 812 9161 8309
Passcode: 026909

 

Ew. można skopiować link: https://us02web.zoom.us/j/81291618309?pwd=cERxRlFjclZ3UStEcElQZkd6N3B4QT09

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved