Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

30. NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020

1. Dziś w liturgii obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za ten dom modlitwy dla naszej wspólnoty i za wszystkich ludzi dobrej woli, dzięki którym kościół ten został wybudowany – wśród nich szczególnie za wieloletniego duszpasterza środowisk twórczych – ks. Wiesława Niewęgłowskiego.

2. W przyszłą niedzielę (01.11) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym Kościół uwielbia Boga czcząc zasługi wszystkich zbawionych.

3. „W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad” – napisała w swoim dekrecie Penitencjaria Apostolska. Starajmy się w tym roku nawiedzenie cmentarzy rozłożyć na wiele dni, by zachować ostrożność w związku
z panującą epidemią.

4. Przypominamy, że możemy korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W takiej sytuacji zachęcamy do duchowej łączności dzięki transmisji on-line:
o godz. 10.30 na profilu naszego Duszpasterstwa na FB
o godz. 17.00 na kanale naszego Duszpasterstwa na YouTube

Msze św. o godz. 17.00 w dni powszednie transmitujemy na YouTube.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved