Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Prosimy wszystkich o modlitwę o święte powołana do służby w Kościele. Ofiarami składanymi dziś na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

2. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza:

Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.

Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

Swoje prace wznawia Komitet Organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze szczegóły dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnej.

Wyrażam wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych,
kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej.

3. W roku 2016 mnóstwo kobiet z dziećmi uciekło z Czeczenii, żeby chronić życie swoje i dzieci. Potem długie miesiące koczowali na dworcu w białoruskim Brześciu, nie wpuszczani do bezpiecznej Polski.

Niektórym rodzinom się udało – po 15, 20, 50 próbie przekroczenia granicy.

Od tamtego czasu starają się naprawić świat na nie swojej ziemi. Kobiety, przeżywające dramaty losu, oraz dzieci, którym skradziono dzieciństwo, codziennie czynią cuda. Opiekują się opuszczonymi staruszkami z Domu Samotnej Starości w Radości. Wraz z bezdomnymi z warszawskiej Woli budują domki dla ptaków. Odwiedzają hospicja i schroniska dla zwierząt. Są tam, gdzie są ludzie w potrzebie. Święta Wielkanocne kilkoro mam i dzieci spędziło na działkach, u osób dotkniętych bezdomnością, z warszawskiej Woli. Przywieźli gorące jedzenie, jajka, prezenty. Sami ubodzy, podzielili się tym, co mają.

W środku maja kończy się święty miesiąc Ramadan. Wtedy, podobnie jak katolicy na Wielkanoc, muzułmanie zasiądą do stołów na wielkie świętowanie. Czy chcemy okazać im naszą życzliwość i solidarność?

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy: mąka, cukier, ryż, makaron, soczewica czerwona suszona, groch suszony, groszek zielony w puszkach lub słoikach, herbata czarna bądź zielona, kawa, olej, mleko, soki, kasza gryczana, jeśli można – słodycze, ku radości dzieci.

Najbardziej potrzebujących rodzin jest około 20.

Więcej historii, zdjęć i opowieści na Facebooku Dzieci z Dworca Brześć oraz w książce „Dzieci z Dworca Brześć”.

Jeśli ktoś chciałby pomóc – może produkty żywnościowe zostawić w naszym kościele. Można też złożyć na ten cel ofiarę, albo ją wpłacić na konto naszego kościoła (88 1240 1037 1111 0010 4572 8939), koniecznie z dopiskiem: „Dzieci z Dworca Brześć”.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved