Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

1. W jutrzejszy poniedziałek (03.05) wypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele: o godz. 10.30, 13.00 i 17.00.

2. Serdeczne dzięki dla wszystkich, którzy – przynosząc produkty żywnościowe, albo składając na ten cel swoje ofiary – włączyli się
w akcję pomocy Dzieciom i Mamom z Dworca Brześć
, kobietom i dzieciom z Czeczenii, które – po strasznych doświadczeniach wojny – trafiły do Polski, ratując swe życie. Do najbliższego piątku można jeszcze włączyć się w naszą akcję. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 przekażemy nasze dary.

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy: mąka, cukier, ryż, makaron, soczewica czerwona suszona, groch suszony, groszek zielony
w puszkach lub słoikach, herbata czarna bądź zielona, kawa, olej, mleko, soki, kasza gryczana, jeśli można – słodycze, ku radości dzieci.

Więcej historii, zdjęć i opowieści na Facebooku Dzieci z Dworca Brześć oraz w książce „Dzieci z Dworca Brześć”.

Jeśli ktoś chciałby pomóc – może produkty żywnościowe zostawić w naszym kościele. Można też złożyć na ten cel ofiarę, albo ją wpłacić na konto naszego kościoła (88 1240 1037 1111 0010 4572 8939), koniecznie z dopiskiem: „Dzieci z Dworca Brześć”.

3. W ubiegłym tygodniu zmarła Pani Danuta Koziarz, emerytowana nauczycielka, wieloletnia opiekunka i zakrystianka naszego kościoła. Zawsze pełna pogody ducha i życzliwości dla wszystkich, którzy trafiali do naszego Duszpasterstwa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved