Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei”. W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy papież Franciszek napisał: „Zamknięte i agresywne nacjonalizmy oraz radykalny indywidualizm rozbijają czy też dzielą nas, zarówno w świecie, jak i w obrębie Kościoła. A najwyższą cenę płacą ci, którzy najłatwiej mogą zostać innymi: cudzoziemcy, migranci, zmarginalizowani, ci, którzy mieszkają na peryferiach egzystencjalnych. W rzeczywistości wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było więcej innych, ale tylko jedno my, tak wielkie, jak cała ludzkość.”

2. W najbliższy wtorek (28.09) o godz. 19.00 w kościele św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51 ekumenicznej modlitwie za uchodźców przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. W modlitwie wezmą także udział uchodźcy i imigranci mieszkający w Warszawie, a zaproszeni są na nią wszyscy, którzy w ten sposób chcą wyrazić swoją solidarność z uchodźcami. Wierni zgromadzą się przy krzyżu wykonanym z drewna łodzi migrantów rozbitych u wybrzeży Lesbos, przywiezionym przez członków Wspólnoty Sant’Egidio.

3. Dziś (26.09) o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach „Szalonych Dni Muzyki”, w tym roku poświęconych Beethovenowi:

Testament Heilgenstadzki 1802: Jonas Vitaud – fortepian.W programie: 15 Wariacji I fuga Es-dur na temat własny (Eroica-Variationen) op. 35 oraz Sonata fortepianowa nr 17 d-moll op. 31 nr 2 Burza.

4. Na spotkania medytacyjne prowadzone przez WCCM (Światową Wspólnotę Medytacji Chrześcijańskiej) zapraszamy w środy o godz. 18.00 do prawej nawy kościoła.

5. W przyszłą niedzielę (03.10) o godz. 18.00 zapraszamy – jak co roku – na spotkanie modlitewne chrześcijan i Żydów „Wspólna Radość Tory”. Szczegóły na naszej stronie: dst.waw.pl oraz na FaceBooku naszego Duszpasterstwa i na plakatach. Transmisja wydarzenia na naszym kanale na YouTube.

6. Otwieramy nowy cykl konferencji o chrześcijańskiej duchowości, teologii i sztuce sakralnej. W ramach trzyletniego cyklu: „Ikona – piękno zanurzone w tajemnicy” będziemy w tym roku rozważać temat: „Światłość prawdziwa”. Zapisy przed pierwszym spotkaniem – 12.10. o godz. 18.00. Więcej informacji i program na plakatach praz na stronie akademiaikony.pl

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved