Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021

1. Dziś „Niedziela św. Franciszka”, obchodzona w tym roku pod hasłem z księgi proroka Daniela: “Niech cała ziemia błogosławi Pana”. Wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska przypominamy postać Franciszka z Asyżu jako świętego, który troską otoczył Boże stworzenie w całej jego różnorodności. Pójście w ślady św. Franciszka jest ważne dziś, gdy – jak podkreśla papież Franciszek – różnorodność biologiczna, a więc również dobrostan człowieka i ludzkie życie, są zagrożone.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. Tego dnia – jak co roku – możemy wesprzeć materialnie zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, objętych opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dziś (03.10) o godz. 18.00 zapraszamy – jak co roku – na spotkanie modlitewne chrześcijan i Żydów „Wspólna Radość Tory”. Transmisja wydarzenia – na naszym kanale na YouTube.

4. Otwieramy nowy cykl konferencji o chrześcijańskiej duchowości, teologii i sztuce sakralnej. W ramach trzyletniego cyklu: „Ikona – piękno zanurzone
w tajemnicy”
będziemy w tym roku rozważać temat: „Światłość prawdziwa”. Zapisy przed pierwszym spotkaniem – 12.10. o godz. 18.00. Więcej informacji i program na plakatach oraz na stronie: akademiaikony.pl

5. Na wykłady biblijne Laboratorium Słowa Bożego, organizowane przez Bractwo Słowa Bożego, zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.30 do lewej nawy kościoła. Pierwszy wykład – w jutrzejszy poniedziałek (04.10).

6. Na spotkania medytacyjne prowadzone przez WCCM (Światową Wspólnotę Medytacji Chrześcijańskiej) zapraszamy w środy
o godz. 18.00
do prawej nawy kościoła.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved