Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021

1. Dziś w liturgii obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za ten dom modlitwy dla naszej wspólnoty i za wszystkich ludzi dobrej woli, dzięki którym kościół ten został wybudowany – wśród nich szczególnie za wieloletniego duszpasterza środowisk twórczych – ks. Wiesława Niewęgłowskiego.

2. W jutrzejszy poniedziałek (01.11) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym Kościół uwielbia Boga czcząc zasługi wszystkich zbawionych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego.

3. We wtorek (02.11) przypadają Zaduszki – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się szczególnie za zmarłych, którzy w czyśćcu tęsknią za szczęściem nieba. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00

4. „W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad” – penitencjaria Apostolska przedłużyła w tym roku zeszłoroczne zasady. “Odwiedzenie cmentarza, również duchowo, i modlitwę za zmarłych można przenieść na inne dni tego samego miesiąca aż do jego końca”.

5. Następuje reaktywacja naszego chóru: „Cantus Środowisk Twórczych” zaprasza chętnych pragnących śpiewać. Chcąc tworzyć chór o w miarę jednolitym brzmieniu musimy przyjąć ramy wiekowe: 18 – 40 lat (nie dotyczy osób, które śpiewały w poprzednim wcieleniu „Cantusa”). Wszystkich chętnych zapraszamy na przesłuchania – w sobotę (06.11) o godz. 14.00 i w środę (10.11) o godz. 19.30 – do lewej nawy kościoła.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved