Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

1 NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Ma on podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Roraty (czyli adwentową Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie) będziemy odprawiali w naszym kościele w środy i soboty Adwentu o godz. 17.00.

3. W najbliższy wtorek (30.11) obchodzimy uroczystość Świętego Andrzeja Apostoła, patrona naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

4. Nasze rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16 – 18 grudnia (od czwartku do soboty) o godz. 18.00.

5. Kończy się powoli remont budynku nad i obok kościoła. Choć utrudnienia będą pewnie przez jakiś czas trwały, od dziś w dni powszednie kościół znów będzie otwarty od godz. 10.00. O 16.30 powraca adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w dni powszednie – o godz. 17.00.

6. Ogłoszenia kulturalne:

  • Dziś (28.11) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.
    Wystąpią: Piotr Cegielski – skrzypce i Miho Nishimura – fortepian.
    W programie utwory F. Chopina i C. Franka
  • W przyszłą niedzielę (05.12) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert muzyki Stanisława Moniuszki poświęcony pamięci Marii Fołtyn. Wystąpią: Monika Ledzion-Porczyńska, Ewelina Sielska-Badurek, Anna Kutkowska-Kaas, Rafał Bartmiński, Ryszard Cieśla, Michał Skiepko, Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian, Emanuel Bączkowski – organy.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved