Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek napisał w orędziu na ten dzień: „Chciałbym, aby Światowy Dzień Ubogich, który celebrujemy już po raz piąty, mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościoła lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi”.

2. „Chopin też był uchodźcą, podobnie jak Mickiewicz czy Piłsudski i wielu innych, którzy na stałe weszli do polskiego panteonu” – przypomną o tym w szczytowym momencie przesilenia na granicy czołowi artyści polskich scen: Stanisław Soyka, Danuta Stenka, Maja Komorowska, Marian Opania, Zbigniew Hołdys, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Tadeusz Woźniak, Andrzej Ferenc, Piotr Muszyński, Maciej Zuchowicz, Lena Piękniewska i Łukasz Czekała, Katarzyna Żak i Witold Cisło, Aga Zaryan i Michał Tokaj, Marina Hulia, Nasta Niakrasava i Jacek Kleyff, Kesira Adajewa i Stefan Walczykiewicz, Aleksandra Hortensja Dąbek, Aleksandra Bobrowska. Wieczór poprowadzi Piotr Stelmach.

„Chopin też był uchodźcą” jest spotkaniem słowno-muzycznym wspierającym osoby w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej. Chcemy opowiedzieć historię znajdujących się tam ludzi poprzez relacje naocznych świadków uzupełnione utworami literackimi i muzycznymi. Przy okazji wydarzenia odbędzie się zbiórka na rzecz Grupy Granica (bilety-cegiełki, zbiórka online podczas transmisji). Artyści – Dobrodzieje, wykonają utwory związane z tematyką wędrówki, uchodźstwa, człowieczeństwa.

Zapraszamy we wtorek (16.11) o godz. 18.00 do Nowego Świata Muzyki w Warszawie (ul. Nowy Świat 63). Bilety w cenie 100 zł do nabycia w systemie E-bilet od czwartku 11.11. oraz w dniu koncertu w budynku NŚM. Dochód z biletów jest przeznaczony w całości na cele Grupy Granica. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w pełni zaszczepione po okazaniu paszportu covidowego. Obowiązkowe jest również noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

3. Dziś (14.11) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.

4. W przyszłą niedzielę (21.08) o godz. 18.00zapraszamy na spotkanie z Mariną Hulią. Usłyszymy opowieść i zobaczymy film o Dzieciach i Rodzinach z Dworca Brześć”.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved