Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

1. W najbliższą środę (02.03) przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post, czyli trwający 40 dni okres przygotowania do Paschy. Msza święta z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem – o godz. 17.00 (transmisja na naszym kanale na YouTube). W tym dniu obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych od 18. do 60. roku życia także post ścisły. Popielec jest dniem modlitwy i postu w intencji o pokój dla Ukrainy.

2. W Środę Popielcową (02.03) kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę świętą „O pokój i za Ukrainę”. Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności zaprasza wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców mieszkających i pracujących w stołecznej metropolii, jak również wszystkich obcokrajowców. Msza św. rozpocznie się o godz. 20.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W dzisiejszą niedzielę (27.02) i w Środę Popielcową (02.03) w kościołach przeprowadzamy zbiórkę funduszy na pomoc dla Ukrainy. Ofiary można składać do skarbonek w kościele („Pomoc dla Ukrainy”) lub wpłacać na konto naszego kościoła (z dopiskiem: „Pomoc dla Ukrainy”).

4. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (04.03) przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. W naszym kościele w tej intencji modlić się będziemy w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę (06.03) o godz. 19.00 zapraszamy na drugie spotkanie synodalne Duszpasterstwa Środowisk Twórczych – on line. Osoby, które nie brały udziału w pierwszym spotkaniu, a chciałyby dołączyć, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie mailowe na adres: synoddst@gmail.com Prosimy o napisanie kilku słów o sobie (związek z naszym kościołem, przynależność do DŚT, inna motywacja, itp.) i ew. podanie kontaktowego numeru telefonu. Prześlemy link do zalogowania na spotkanie. Osoby, które uczestniczyły w pierwszym spotkaniu, otrzymają link do kolejnego bez zgłaszania się.

6. W dzisiejszą niedzielę (27.02) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny „Skrzypcowe legendy”. Wystąpi prof. Paweł Radziński (skrzypce) i Viola Łukaszewska (fortepian). Koncert charytatywny na rzecz pomocy dla Ukrainy.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved